Askeri Olmayan Kalkınma, Hükümran Üs Bölgelerinde (SBA) Kıbrıs İngiliz Kuvvetleri tarafından üstlenilmeyen herhangi bir gelişmeyi ifade eder.

2014 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti ile varılan üst düzey anlaşmanın ardından, HÜB'lerinde arazi sahiplerine artan fırsatlar sunan ve süreçleri mümkün olduğunca Kıbrıs Cumhuriyeti'ndekilere benzer hale getirilen yeni bir sistem yürürlüğe girmiştir.

Yeni Kalkınmalar için potansiyelimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıda bir dizi kaynak bulundurmaktayız;

Konu ile alakalı Harita üzerinde, İlgili alanı bulun. Biri Batı bölgesi (Ağrotur)ve diğeri Doğu bölgesi (Dikelya) olmak üzere iki ana harita vardır. Harita, her alanda geçerli olan ilgili planlama bölgesinin renklerini (konut, sanayi, turizm vb.) bazı özel ayrıntılarla birlikte gösterir. Ayrıca, koruyucu önlemlerin uygulandığı ve herhangi bir uygulamanın parçası olarak özel çalışmalara ihtiyaç duyulabilecek hassas çevresel ilgi alanlarını da göstermektedir.

Policy Icon - Download Policy Icon 901629 | Noun Project

Politika beyanını inceleyin. Politika beyanı bölgeler ve izin verilen , bina türleri hakkında ayrıntılı bilgi veren daha ayrıntılı bir referans metnidir. Mimarlar, mühendisler, danışmanlar ve şehir plancıları için daha faydalı olması muhtemeldir.

‘Sık sorulan soruları’ gözden geçirin. Burada, sistemin pratikte nasıl çalıştığına dair sık sorulan ve zamanla eklenecek olan soruların yanıtları bulunmaktadır. Bir sorunuz varsa, lütfen ilk etapta buraya danışın.

Email Icon Black Simple transparent PNG - StickPNG

Ilgili kişilere danışın.Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen 'Bölge Ofisi' ndeki yerel ekibinize danışın. Sorularınızı yanıtlamaktan veya ihtiyacınız olan yanıtları almak için sizi en iyi yere yönlendireceklerinden şüpheniz olmasın. (Bazı durumlarda Kıbrıs Cumhuriyeti Şehir Planlama ve İskan Dairesi olabilir).

 

Development

Business

Objections

Background

Business Licence Application Process Objection Submission Process What is NMD?
Forms Policy Statement NMD Arrangement
SBA Legislation - Business Maps Contact Us
List of Allowable Business Types